Повербанки — компактні прилади, що використовуються як резервне джерело живлення для мобільних девайсів. В умовах регулярних перебоїв із централізованим енергопостачанням вони набули додаткової актуальності. З ними можна підзаряджати смартфони, планшети, чохли бездротових навушників, а також ноутбуки. Правильно підібраний повербанк дасть змогу істотно покращити показники автономності девайса. У статті розповімо, що потрібно враховувати, вибираючи мінізарядку для лептопа.

Загальні рекомендації

Для ноутбуків, на відміну від смартфонів, немає єдиного стандарту щодо напруги живлення. Втім, більшість представлених на ринку портативних комп’ютерів оснащена батареєю з напругою 12 вольт. Для заряджання потрібно, щоб вихідна напруга повербанка була вищою за номінальний вольтаж підключеного пристрою. Оптимальним варіантом є 20-вольтові зарядні блоки. Якщо напруга нижче, ніж бажаний показник, необхідно використовувати перетворювач типу DC-DC, яким оснащена більшість сучасних моделей повербанків. Якщо його немає, можна підключити прилад до зовнішнього інвертора через кабель USB, але це може негативно вплинути на потужність. Для розрахунку мінімальної ємності вбудованої батареї пауербанка для заряджання ноутбука до 100% потрібно вихідну напругу лептопа помножити на ємність акумулятора, що зазначається в міліампер-годинах. Отже, якщо наш ноут має характеристики 12 В/6000 мА·г, то: 12 * 6000 / 1000 = 72 Вт·г. Акумулятори компактних зарядних пристроїв відрізняються невисоким ККД, що передбачає додаткові витрати енергії (від 10 до 30%). Image

ТОП надійних повербанків для лептопів

1. Baseus Power Bank Elf

Повербанк від одного з лідерів індустрії портативних зарядних станцій з акумулятором ємністю 20 тис. мА·г. Номінальна потужність моделі — 65 Вт. Пристрій має міцний корпус із привабливим дизайном. Вбудований цифровий дисплей дає змогу моніторити процес заряджання та бачити перелік підключених пристроїв. Термін експлуатації — до 7 років за умов дбайливого використання. Власникам лептопів рекомендується вибирати й замовляти повербанки на Алло.

2. Sandberg All-in-1 Laptop Powerbank 24000

Компактний зарядний модуль з АКБ на 24000 мА·г, що продається в комплекті з широким набором штекерів і перехідників. Підійде для зарядки нових та старих моделей лептопів із різним вольтажем — необхідно лише підібрати відповідний кабель. Прилад оснащений вбудованим контролером для регулювання вихідної напруги.

3. Silicon Power QS15 Power Bank

Портативне резервне джерело енергії з батареєю ємністю 20 тис. мА·г і невеликою потужністю (18 Вт). Підходить як для смартфонів та планшетів, так і для 12-вольтних ноутбуків. На стильно оформленому корпусі приладу є три роз’єми USB Type-C, що дає змогу заряджати три девайси одночасно з непоганою швидкістю. Також реалізована світлодіодна індикація станів процесу заряджання.