Запорізька атомна електростанція (Запорізька АЕС) – найбільша атомна електростанція в Європі та друга за потужністю в світі. Вона розташована на березі Дніпра в м. Енергодар Запорізької області, розповідає видання Моя Одеса.

Історія створення

Запорізька АЕС була побудована в 1970-1980-х роках. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1970 році, а останній – у 1985 році. Станція складається з 6 енергоблоків, на яких встановлено реактори ВВЕР-1000.

Сучасні загрози

З початку російської агресії проти України Запорізька АЕС перебуває під контролем російських окупаційних сил. Це створює серйозні загрози для безпеки станції та її персоналу.

Одним з найбільших ризиків є можливість виникнення техногенної катастрофи. Внаслідок обстрілів та інших дій російських військ на станції можуть виникнути пошкодження обладнання, які можуть призвести до аварії.

Крім того, російські окупанти можуть використовувати Запорізьку АЕС як заручника для політичного тиску на Україну. Вони можуть погрожувати використати зброю масового ураження проти станції, що призведе до катастрофічних наслідків для населення України та Європи.

Міжнародні зусилля щодо безпеки Запорізької АЕС

Міжнародне співтовариство вживає заходів для забезпечення безпеки Запорізької АЕС. Зокрема, в липні 2022 року Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) провело на станції інспекцію. Інспектори МАГАТЕ зафіксували ряд проблем, пов’язаних з безпекою станції, і надали рекомендації щодо їх усунення.

Крім того, в жовтні 2022 року Україна та США підписали меморандум про взаєморозуміння щодо безпеки Запорізької АЕС. У рамках меморандуму США нададуть Україні допомогу в забезпеченні безпеки станції, зокрема в поставках обладнання та навчанні персоналу.

Заходи безпеки

Українські атомщики роблять все можливе, щоб забезпечити безпеку Запорізької АЕС. Вони проводять ремонтні роботи, щоб усунути пошкодження, завдані обстрілами. Також вони посилюють охорону станції та готуються до можливих аварій.

Однак, навіть найсуворіші заходи безпеки не можуть гарантувати, що Запорізька АЕС буде безпечною в умовах війни.

Незважаючи на міжнародні зусилля, безпека Запорізької АЕС залишається під загрозою. Російські окупанти продовжують контролювати станцію, і вони можуть завдати їй шкоди в будь-який момент.

Запорізька АЕС є важливою стратегічною об'єктом для України та світу. Її збереження є питанням національної безпеки.