Цементно-вапняна штукатурка активно застосовується для оздоблення інтер'єрів і містить у своєму складі цемент, вапно та ще деякі домішки. Домішки використовуються як поліпшувачі головних характеристик цієї ремонтно-будівельної суміші. Основне завдання такої штукатурки – вирівнювання поверхні, її оздоблення відповідно до проєкту і побажань власника будинку, комерційної споруди

Характерна відмінність цементно-вапняної штукатурки полягає в тому, що вона дає дуже добре зчеплення з бетоном, цеглою та іншими будівельними матеріалами з яких складають стіни та інші елементи споруд. Купити цементно-вапняну штукатурку, а також інші різновиди штукатурних сумішей та ремонтно-будівельні матеріали пропонує інтернет-магазин Bud-Platforma. Тут можна оформити замовлення онлайн та визначитись із доставкою в населений пункт замовника за оптимальною вартістю необхідної партії.

Особливості цементно-вапняної штукатурки: паропроникність і висока міцність

Штукатурка цементно-вапняна має високі показники паропроникності і здатності витримувати значні механічні навантаження. Стіни які вкриті цементно-вапняною сумішшю можуть «дихати», ефективно захищені від зовнішніх механічних впливів і не потребуватимуть періодичного ремонту тривалий час. Унікальною властивістю цієї штукатурки є те, що вона практично не реагує на дрібні удари або тертя. Таким чином поверхня має високий рівень захисту від зношування.

Переваги порівняно із силікатною або цементною

Цементно-вапняна штукатурка має схожі властивості із силікатною або цементною, якщо порівнювати їх міцність і витривалість. Всі три різновиди можуть витримувати значні механічні навантаження, однак цементно-вапняна штукатурка має свою особливість:

  • вона достатньо пластична;
  • може фарбуватися після того, як нанесена на поверхню стіни будинку;
  • може набувати різних форм і фактури.

Саме тому цементно-вапняна штукатурка вважається більш декоративною та здатною до створення якісного декору за задумом проєкту. Якщо силікатну або цементну вирівнюючу суміш застосовують в основному як надійний захист від механічних навантажень, то цементно-вапняна одночасно має як декоративні, так і захисні функції.

Звичайна цементна штукатурка потребує додаткової обробки після нанесення верхнього шару на елемент будинку. Водночас цементно-вапняна – може застосовуватись для створення різноманітних текстур, особливих форм та оздоблення. Силікатна штукатурка теж має привабливий вигляд, але не допоможе будівельнику створити фактуру, схожу із натуральним будівельним матеріалом.

Цементно-вапняна штукатурка використовує у своїй основі дуже дрібні частки матеріалів, тому вона може бути застосована як фінішна для якісного ремонту або відновлення старої поверхні.

Де використовується цементно-вапняна штукатурка найефективніше?

В залежності від сорту цементно-вапняної штукатурки вона може використовуватись у різних приміщеннях, а також фасадах будинків. Однак найбільш ефективно використовувати таку суміш варто у випадках, коли потрібна одночасно висока механічна міцність і водночас привабливий декор. Якщо необхідно реставрувати стару будівлю не змінюючи її вигляд, а лише оновлюючи окремі елементи та деталі цементно-вапняна штукатурка буде ефективним засобом для відновлення.

Не менш ефективним буде така штукатурка для внутрішнього дизайну, де необхідно виконати на поверхні текстурне оздоблення, тобто надати верхньому шару особливої форми, наприклад у вигляді грубого каменю чи імітації шовкової тканини.