Громадяни, які звертаються до адвоката по підтримку у спорах, часто вважають, що отримали гарантію тріумфальної перемоги над процесуальним опонентом, та наважуються навіть принизити його, забуваючи, що головна мета полягає у відновленні порушеного права. У таких ситуаціях поміркована позиція адвоката, якого можна знайти на порталі https://advokat-narodu.com/, має велике значення.

Адвокатам та їх потенційним клієнтам не завадить знати, коли не варто поспішати вдаватися до судового розбирання, чому й присвячена наша стаття.

Чому важливе досудове врегулювання спорів?

Кращі адвокати починають справу, надіславши лист іншій стороні, яка містить пропозицію про досудове вирішення спору. Багато клієнтів цим незадоволена, вважаючи, що це марна трата часу, адже чисельні претензії не дали результату.

Втім, на практиці велика кількість спорів вирішується, коли інша сторона бачить, що лист написано на бланку адвоката. Часто проблема однієї сторони має корпоративну природу, викликану внутрішніми суперечками та впертістю рядових виконавців. Останню дуже легко подолати за столом переговорів, не вдаючись до судового розгляду, який лише псує стосунки та ділову репутацію.

Як поводитися з упертим клієнтом?

Клієнту, який принципово не бажає вести переговори, потрібно показати ірраціональність судового способу вирішення спору, його надто високі очікування від суду та великі судові витрати. Цей клієнт може бути «бідою» для адвоката, оскільки він щиро вірить, що в суді він обов'язково виграє справу і не враховує можливості поразки.

Будь-який адвокат, якого ви знайдете за посиланням https://advokat-narodu.com/lawyers/odesa, буде правий, коли скаже, що добровільне позасудове задоволення вимог іншої сторони, або пошук компромісу, не є репутаційною втратою. Такі справи не виходять за межі переговорної кімнати.

Інша справа, коли існує рішення суду з приводу спору, на яке опонент може посилатися і у подальшому використовувати як прецедент.

Як прийняти рішення про переговори?

Ухвалюючи рішення про спосіб владнання спору, треба:

  • Вирішити, чи є пропозиція (ваша, або що надійшла від опонента), розумною. Якщо вона непаритетна, то вам потрібно показати іншій стороні її слабкі місця, які будуть винесені на суд;
  • Утриматись від ухвалення поспішних рішень. Під час переговорів досвідчений адвокат зондує правову позицію іншої сторони, щоб пересвідчитися у правоті свого клієнта – це важливо, коли останній щось приховує від адвоката або навіть використовує його у сліпу;
  • Визначити, чи є спосіб досягнення компромісу. Може бути, що хтось «став у позу», чи є інші перешкоди. Наприклад, однією стороною виступає державна установа, змушена діяти суворо в межах далеких від здорового глузду урядових інструкцій. Якщо це так, то скоріше за все без суду не обійтися: часто одна сторона не проти добровільного задоволення вимог іншої, але лише на підставі рішення суду, який вона повинна показово та урочисто програти. Переговори можуть бути безглуздими і це буде марна трата часу. В інших випадках знадобиться нестандартний підхід, тобто унікальні умови угоди, коли жодна сторона не могла б заявляти про свою перемогу над іншою;
  • Поміркувати, що втрачає кожна сторона у разі ухвалення рішення не на її користь. Чи готова вона у негайному порядку виконувати приписи державної виконавчої служби та нести негативні наслідки у разі арешту рахунків, розголошення конфіденційної інформації, результату спору, або ж навіть стати фігурантом кримінальної справи, розпочатої за окремою ухвалою суду?

Отже, якщо адвокат пропонує розпочати з переговорів, з цим слід погодитись. А подати позов до суду ви зможете й потім – для цього існує строки позовної давності.