Насправді завдяки лояльності до позичальників і відсутності додаткових вимог до формування пакета документів, мікропозику набагато легше оформити, ніж взяти звичний багатьом споживчий банківський кредит. Саме з цієї причини люди частіше звертаються за невеликою сумою грошей до мікрофінансових організацій, ніж до кредитних відділень великих фінансових установ. Але якщо докладніше розібратися, в мікрофінансуванні крім позитивних також є негативні моменти, які згодом значно ускладнюють життя простих громадян.

 

Основні недоліки мікрофінансових організацій

 

1. Космічні відсотки. У житті людини немає нічого безплатного. Так і в мікрофінансуванні. Якщо взяли мікропозику, слід пам'ятати, що повернути доведеться вдвічі, а то й утричі більше за повну вартість тієї суми, що її видала організація на обмежений термін користування.

 

2. Способи стягнення заборгованості з проблемних клієнтів. Перш ніж укладати договір з мікрофінансовими організаціями, необхідно з'ясувати, чи легально працює дана МФО, чи ні. У разі якщо фірма нелегальна, то в разі прострочення повернення грошових коштів можуть бути залучені колекторські агентства, які перевищують свої повноваження і використовують дуже жорсткі способи і погрози, щоб позичальник повернув борг.

 

3. Мінімальні терміни виплати позики. Мікрокредитні організації встановлюють мінімальний період для погашення заборгованості. Як правило, грошову позику необхідно повернути вже протягом трьох місяців, а то й протягом першого місяця.

 

4. Немає встановлених законом правил. У мікрофінансованих організаціях Держава не бере участі в призначенні будь-яких правил і такі фірми самі встановлюють розмір процентної ставки. Найчастіше за прострочення платежу вимагають виплату в розмірі двох відсотків щодня від суми всієї позики.

 

5. Непередбачені випадки. У разі якщо платник втрачає свою дієздатність або помирає, оплачувати борг доведеться найближчим родичам. А якщо вони відмовляються платити, то кредитний рейтинг родичів різко погіршується. Крім того, частим гостем у їхньому будинку будуть колекторські служби.

 

Виходячи з вищесказаного, напрошується висновок, що не слід робити необдуманих вчинків - перш ніж звернутися по гроші в подібну організацію, слід зважити всі за і проти та ухвалити відповідне рішення.

Джерело: кредитний портал ЗаймОбоз - https://zaimoboz.com/ua/credyty-na-cartu/dovgostrokovi/