Законопроект 5289 скасовує для замовників обов’язкове проведення спрощених закупівель через електронну систему закупівель Prozorro.

Таким чином, законопроєкт спростовує процес проведення публічних закупівель для замовників, але з іншої сторони відкриває можливості для укладання договорів за вищими цінами.

Зазначаємо, що наразі всі державні закупівлі від 50000 грн до 200 000 грн для закупівлі товарів і послуг, 1,5 млн грн для робіт замовники проводять в системі Prozorro.

Спрощені закупівлі вважаються менш складнішими за тендерні закупівлі. Їхні строки проведення є коротшими, ніж відкриті торги, пропозиція складається з меншого переліку документів та можливість участі одного учасника. Спрощені закупівлі забезпечують економію бюджетних коштів через відкриту участь у них.

З квітня 2020 року, коли були введені спрощені закупівлі державі вдалось зекономити більше 4 мільярдів гривень і все це завдяки конкуренції учасників в електронних аукціонах Прозорро.

Електронний каталог Prozorro Market альтернативний інструмент для прозорих та швидких закупівель. Це зручний процес придбання товарів у вже надійних продавців Наразі в ньому закуповують бензин, канцелярію, деревину тощо.

Звертайтесь до фахівців з супроводу публічних закупівель, ми допоможемо вам провести закупівлю швидко та у найкоротші строки

Вже відомо що законопррєкт 5289 не підтримали - Transparency International Ukraine, МЕРТ, Міністерство фінансів та НАЗК, через ризики нецільового використання державних коштів.

Заощаджуйте ваш час – Звертайтесь до компетентних спеціалістів. Наш багаторічний досвід підтверджують відгуки наших клієнтів