Європейський інвестиційний банк виділить Україні €30 млн

Європейський інвестиційний банк виділить Україні €30 млн

Дві фінансові установи отримають від Європейського інвестиційного банку 30 мільйонів євро. Вони повинні будуть передати  кошти суб’єктам малого і середнього бізнесу у рамках державних програм пільгового кредитування.  Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев наголосив, що Європейський інвестиційний банк є одним із  найнадійніших партнерів, який навіть незважаючи на війну не тільки не припинив, але й посилив свою діяльність в Україні.

"На 1 травня загальний обсяг виділених ЄІБ фінансових ресурсів в Україні складає більше 7,5 млрд євро (йдеться про проекти і у державному, і у приватному секторах). Нині загальний портфель банку у державному секторі – 25 проектів загальним обсягом 5,2 млрд євро, у тому числі на стадії реалізації –23 проекти на 4,8 млрд. євро, з яких вибрано на 1 травня понад 2,8 млрд євро (зокрема у 2023 році – 261,7 млн євро). Для нас одним з першочергових завдань є забезпечення стимулювання відновлення економіки. Попри величезні кошти, які нині виділяються на сектор безпеки і оборони, Уряд зміг спрямувати на програми підтримки економіки понад 45 млрд грн." 

Нині вкрай важливими для підняття економіки є державні програми "Доступні кредити 5-7-9%", "єРобота", "єВідновлення", компенсація частини вартості сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва, стимулювання роботи індустріальних парків та реалізації проектів зі значними інвестиціями, страхування військових ризиків та логістики, підтримка експортерів (у тому числі продовження отриманих у 2022 році "безвізів").

Данило Гетманцев подякував всім  міжнародним партнерам, які усвідомлюють  важливість реалізації цього завдання та допомагають фінансувати програми стимулювання економіки. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати