Держгеокадастр протипоставив себе Кирилівській громаді

Держгеокадастр протипоставив себе Кирилівській громаді

Майже 300 гектарів земель сільськогосподарського призначення, які знаходяться в межах Атманайського старостинського округу,  і якими вже майже 12 років користуються жителі села , Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області виставило на земельні торги. При цьому незважаючи, що з 2008 року, згідно з рішенням сесії Атманайської сільської ради, жителі Атманаю підготували проекти землеустрою на ці земельні ділянки. Люди сплатили гроші за підготовку цих документів, сумлінно сплачують земельний податок за використання цієї землі, яку обробляють самостійно, не здаючи її в оренду, повідомила прес-служба селищної ради.

Проте всі підготовлені селянами документи так і не були затверджені , а отже земля не була передана їм у власність. Причина — постійні відмови від управління Держгеокадастру. Замість цього посадовці Держгеокадастру нещодавно виставили землю на аукціон.

Наприкінці минулого року  жителі Атманаю спільно із керівництвом Кирилівської селищної ради звернулись до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, з вимогою виключити ці земельні ділянки з переліку таких, права на які підлягають продажу з аукціону та передати їх у комунальну власність. Під зверненням  підписалися 75 атманайців.

І ось 20 січня цього року на ім’я голови Кирилівської селищної ради Івана Малєєва надійшов лист із відповіддю від начальника Головного управління Держгеокаджастру у Запорізькій області Оксани Коротчук. В ньому зазначається, що права на 293 гектари землі у Атманайському старостинському окрузі не будуть зніматися з аукціону, а землю передадуть у комунальну власність Кирилівської ОТГ тільки після проведення торгів.

Та ця земля повинна належати нашим селянам без усіляких аукціонів, — наголошує голова селищної ради Іван Малєєв. — Жителі Атманаю вже довго її обробляють та справно платять податки. Ми, як керівництво Кирилівської громади, могли б вільні ділянки з цих 293 гектарів передати учасникам бойових дій. Своїм рішення Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області змушує наших селян «йти на війну». Більшість з тих, хто обробляє цю землю живуть з цього та годують свої родини.

Думку керівництва громади та старостинського округу підтримують усі жителі Атманайського округу. Селяни кажуть, що будуть і надалі відстоювати своє право на цю землю. Після офіційної відмови від Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, мешканці збираються звертатися до контролюючих органів України та до Президента. Люди готові і навіть до більш рішучих дій та протестних заходів.

кирилівка дерржгеокадастр атманай земля аукціон
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
5 переглядів у травні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати