Депутати проти переносу робочих днів

Депутати проти переносу робочих днів

15 січня 2021 року група народних депутатів (Г. Третьякова та ін.) зареєструвала у Верховній Раді законопроект № 4597 «Про внесення змін до статті 67 Кодексу законів про працю України щодо узгодження вітчизняного законодавства із законодавством країн членів Європейського Союзу у питанні перенесення робочих днів».

Документом передбачається внесення відповідних змін до статті 67 Кодексу законів про працю, якими запропоновано заборонити перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві, в установі або організації, крім випадків, установлених цим Кодексом.

У пояснювальній записці до проектузазначається, що Кабінет Міністрів може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій переносити вихідні та робочі дні для працівників, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

Кодексом законів про працю визначено 11 святкових і неробочих днів. Коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Автори законодавчої ініціативи пояснили, що перенесення робочих днів є типовою радянською традицією, яка до сьогодні зберігається в деяких пострадянських країнах. Крім того, перенесення робочих днів призводить до 6-денного робочого тижня, подекуди - двічі на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до мінімального часу відпочинку працівника, який не може бути зменшеним.

Також, на думку авторів проекту, прибирається дискримінація між робітниками, яким встановлено п'ятиденний або шестиденний робочий тиждень.

У разі прийняття Закон набере чинності з 1 січня 2022 року.

.кирилівка верховна рада проти переносу робочих днів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати