У Кирилівці провели інвентаризацію оздоровчих закладів: результати вражають

У Кирилівці провели інвентаризацію оздоровчих закладів: результати вражають

Інвентаризацію закладів оздоровлення та відпочинку селища проводили Відділ розвитку курорту, туризму, інвестиційної діяльності Кирилівської селищної ради на чолі із Дмитром Жеребецьким спільно із інспектором з благоустрою Відділу містобудування, архітектури та благоустрою Кирилівської селищної ради Олегом Цебером та начальником Відділу муніципальної варти Кирилівської селищної ради Олександром Парнюком. Комісія протягом курортного сезону 2020 року проводила обхід об’єктів курортного бізнесу Кирилівки, які є юридично зареєстровані, та збирала данні про їхню діяльність та інфраструктуру.

Подібна робота не проводилася у Кирилівці вже кілька десятків років. За цей час курортне селище значно змінилося і курортний бізнес з тих пір розширився і пропонує відпочиваючим не менш якісний відпочинок ніж у відомих подібних морських курортах України та зарубіжжя. Тож проведенаінвентаризація дає відповідь на питання про потенціал Кирилівки і чим він може приваблювати відпочиваючих та потенційних інвесторів. На підставі аналізу краще зрозуміло, у якому напрямку працювати владі, щоб популяризувати курорт, розвивати його та збільшувати прибутки як бізнесу, так і Кирилівської громади.

В результаті роботи спеціалісти Кирилівської селищної ради встановили , що на території Коса Пересип, у центрі селища та на вулицях району Степок.місць, таких сервісу, комфорту та великої сфери розваг, як у Кирилівці, немає в жодного курортного селища і навіть міста півночі та заходу Азовського узбережжя.

Приміром, вулиця Коса Федотова є найбільшою за кількістю об’єктів оздоровлення та відпочинку. Тут розташовано 246 таких закладів. Це майже у 2 рази більше ніж на вулиці Коса Пересип. Однак на Косі Федотовій оздоровчі курортні заклади розташовані більш щільніше ніж на Косі Пересип, а їхня інфраструктура поступається курортним об’єктам Коси Пересип.

На територіях закладів відпочинку та оздоровлення Коси Федотова знаходиться 78 кафе, 19 їдален, 5 ресторанів, 3 бенкетних зали та 1 заклад харчування, який працює за системою «Шведський стіл».

На  базах відпочинку Коси Федотової є 30 басейнів, 5 з яких мають підігрів і можуть працювати з кінця квітня до кінця жовтня.

На Косі Федотовій є лише 6 номерів, які мають опалення та можуть працювати цілий рік. Всі вони розташовані на базі відпочинку «Посмішка». Також заклади оздоровлення та відпочинку Коси Федотової мають 1 конференц-зал (б/в «Егоіст»), 40 спортивних майданчиків, 169 дитячих майданчиків, 240 парковок для авто, 6 саун (б/в «Azov le Chalet», б/в «Кораловий острів», б/в «Азовське узмор’я», б/в «Тропіканка», апарт-готель  «New Vasiki», пансіонат «Донець») та 2 кінозали (б/в «Водний світ», готель «Grand Viktoria»). На 60 закладах оздоровлення та відпочинку влітку працюють дитячі аніматори.

Всього на Косі Федотовій рятувальні пости мають 35 об’єктів оздоровлення та відпочинку. Інші для роботи у курортний сезон користуються послугами стаціонарних рятувальних постів  ДСНС.Тут же комісія зафіксувала 144 заклади оздоровлення та відпочинку, 29 з яких відносяться до 3-х котеджних комплексів  «Grand Cottage», «Sun City» та «Дикун».

Заклади оздоровлення та відпочинку Коси Пересип мають 51 їдальню, 38 кафе, 11 бенкетних залів, 10 закладів харчування зі «Шведськими столами», 2 ресторани.На  цій косі 31 басейн, один з яких із підігрівом. Послуги повноцінного відпочинку у осінньо-зимово-весняний період можуть надавати 3 заклади відпочинку Коси Пересип: готель «Перлина Таврії», котеджний комплекс «Sun City» та готель «Белуга». Разом вони мають опалювальний номерний фонд, який перевищує 100 номерів.

Заклади оздоровлення та відпочинку Коси Пересип мають 93 дитячих майданчиків, 32 спортивних майданчиків, 13 сцен, 114 парковок для авто, 6 кінозалів (б/в «Закал», б/в «Райдуга», б/в «Морська зірка», б/в «Дніпровські зорі», б/в «Пересип», ДЗОВ «Северянін»), 2 кінотеатри (готель «Перлина Таврії», ДЗОВ «Лазурна райдуга»), 1 комп’ютерний клуб (б/в «Пересип»), 1 інтернет-кафе (б/в «Енергодар»), 1 диско-бар (б/в «Оріон»), 1 танцювальна зала (б/в «Дніпровські зорі»), 1 концертна зала (б/в «Шахтобудівник»), 4 конференц-зали (б/в «Пересип», б/в «Дніпровські зорі», б/в «Приморська Галатея», готель «Перлина Таврії»), 2 бібліотеки (б/в «Енергодар», котеджний комплекс «Дикун»), 5 саун (б/в «Мастерок», б/в «Козацький стан», б/в «Белуга», б/в «Шахтобудівник», б/в «Білий парус»). Рятувальні пости на Косі Пересип мають 47 об’єктів оздоровлення та відпочинку. Інші користуються послугами двох рятувальних постів ДСНС.

У центральній частині Кирилівки комісії поки що вдалося встановити та зафіксувати більше 150 баз відпочинку, приватних помешкань із номерами, гостевих будинків, пансіонатів, готелів тощо Форму власності, офіційну реєстрацію та систему оподаткування їхніх власників вдалося встановити поки що у близько 40 об’єктів.  З інфраструктури вони переважно мають лише басейни та дитячі майданчики.

У районі Степка (за виключенням вулиці Коса Федотова) зафіксовано 32 бази відпочинку, готелів, гостьових подвір’їв із 17-ма басейнами.

Слід зазначити, що на території селища окремо працюють великі та малі туристичні об'єкти у сфері розваг, які вже давно стали візитними картками Кирилівки. Це 2 луна-парки у центрі Кирилівки та на початку Коси Федотової, найбільший на Азовському узбережжі аквапарк «Острів скарбів», дельфінарій «Оскар», кінний театр із парком розваг «Кирилівська січ», акваріум, дитячий центр розваг «Сафарі-парк» тощо.

Найскладніше довелось працювати у приватному секторі. Це не  тільки займає багато часу, а й зустрічає опір та перешкоджання з боку власників приватних подвір’їв. Все через те, що дехто з власників закладів відпочинку у приватному секторі не бажають сплачувати податки та туристичний збір.  Як би вони всі підключилися хоча б до сплати турзбору, то швидше просувалась справа в напрямку створення власного бренду, туристичного сайту, туристичного інформаційного центру з єдиною повною базою даних  відпочинку, якісних туристичних продуктів. Це б дозволило розширити рамки курортного сезону, а тим, хто зараз вперто небажає сплачувати туристичний збір — значно розширити клієнтську базу. Проте люди цього не бажають зрозуміти.

Спеціалісти курортного розвитку  селищної ради відзначають стрімку побудову басейнів у Кирилівці. За прогнозами, за  1-2 роки майже кожен об’єкт курортного бізнесу на косах матиме хоча б 1 басейн. Багато хто з власників баз відпочинку, пансіонатів та готелів планує збудувати басейн із підігрівом та забезпечити частину номерного фонду та об’єкти громадського харчування опаленням для того, щоб продовжити курортно-оздоровчий сезон у своїх закладах. А керівництво готелю «Перлина Таврії» взагалі планують почати будувати закритий басейн, який будуть     використовувати цілий рік.

кирилівка інвентаризція оздровчих закладів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
4 перегляди у липні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати