В інституті старост намічені кардинальні зміни

В інституті старост намічені кардинальні зміни

Верховна Рада зареєструвала проєкт закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» №4535. Ним пропонується удосконалення правового регулювання інституту старост задля подальшого його розвитку, повідомив Голос України.

У законі передбачає внести зміни до визначення поняття «старостинський округ» з метою запровадження інституту старост у тому числі:

·для міст не адміністративних центрів громад;

·удосконалити правові норми статті 26 закону задля надання можливості органам місцевого самоврядування затверджувати старостинські округи та положення про старосту;

·внести зміни до статті 54-1 закону з метою уточнення статусу старост.

Законом передбачено, що староста більше не входить у виконком за посадою, проте матиме широкий набір повноважень – зокрема, гарантовано зможе виступати у виконкомі, на засіданнях ради, в інших органах, утворених радою громади. Також голова громади буде зобов’язаний обговорювати з громадою всі кандидатури на посаду старости, тобто публічні консультації стануть обов’язковими. Крім того, у громадах не буде величезних або дуже дрібних старостинських округів. Критерій з кількості населення старостинського округу - 1500 осіб, що співвідноситься з найменшою громадою. Законопроєкт також конкретизує «представницький» мандат старости і чітко вказує, що він не може суміщати свою діяльність з іншою посадою - бути депутатом районних, обласних рад, мати іншу оплачувану роботу тощо.

Наголошується, що законопроєкт не матиме зворотної сили, отже, не стосуватиметься призначення старост, яке вже відбулося, або відбудеться до того, як запропоновані зміни набудуть чинності.

Бо ж зараз старости призначаються радою громади за поданням голови громади, при цьому зараз подекуди не береться до уваги думка жителів сіл і селищ у цьому питанні, бо ради і голови громад не зобов’язані за законом цього робити. Крім того, чинне законодавство не містить норм, які б дозволяли радам новостворених громад формувати старостинські округи. Потребують конкретизації також норми щодо можливості поєднувати посаду старости з іншою діяльністю.

За інформацією Мінрегіону, наразі у результаті децентралізації створено 1469 територіальних громад замість 11,5 тис. та сформовано 136 районів замість 490, що передбачає і скорочення кількості райдержадміністрацій. 6 грудня набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій», який дозволить провести реорганізацію місцевих органів влади відповідно до нового адмінтерустрою.

кирилловка закон о старостах
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати