У школах введуть нові санітарні правила

У школах введуть нові санітарні правила

У школах поміняються санітарні правила, які не переглядали з 2001 року. Всі вони спрямовані на поліпшення санітарно-побутових умов і харчування для учнів. Основні зміни та вимоги на брифінгу в МОЗ назвав Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Ось деякі з них.

Учні, які проживають на відстані понад 2 км від закладу освіти, повинні бути забезпечені транспортом для підвозу до школи.

Співробітники шкіл повинні проходити профілактичні медичні огляди. У разі порушення термінів проходження оглядів, працівники не повинні допускатися до роботи.

Оренда шкіл під послуги, які не належать до освітніх процесів, не припустима.

Туалети повинні знаходиться тільки в приміщенні шкіл, але не на вулиці.

У школах дозволили бездротове або дротове підключення до інтернету. Роутери повинні бути встановлені на висоті не менше 2 метрів від полу і їх потрібно вимикати у позанавчальний час. Екрани стаціонарних комп'ютерів повинні бути не менше 15 дюймів, для ноутбуків - не менше 14 дюймів. Миша і клавіатура повинні бути окремими.

У класах потрібно зробити поділ меблів. Щоб уникнути сколіозів дітям потрібно підбирати парти й стільці по зросту, а також не менше двох разів на рік пересаджувати дітей в різні ряди. Учнів, які хворіють частіше - розміщувати в третьому ряду від вікна, ближче до внутрішньої стіни.

Також зміни торкнуться і харчування в школах. Як підкреслив Віктор Ляшко, якщо у дитини є дієтичні проблеми, то для такої дитини має бути організовано окреме харчування власником навчального закладу.

Для дітей буде дозволений кейтеринг, але з урахуванням норм здорового харчування. У новому регламенті прописані обмеження по продуктах, змістом солі, цукру і жирів. Крім того, буде заборонено продаж снеків, м'ясних і рибних продуктів промислового виробництва, солодощів.

кирилловка новые санитарные правила введут в школах
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати