Президент підписав закон на підтримку аграріїв

Президент підписав закон на підтримку аграріїв

Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до закону "Про державну підтримку сільського господарства України" та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції, повідомила прес-служба глави держави.

Документ створює єдину державну інформаційну систему - Державний аграрний реєстр, який спростить надання таргетованої державної підтримки для сільгоспвиробників. Він ведеться за рахунок коштів державного бюджету з метою комплексного інтегрування відомостей про виробників сільгосппродукції, їхні майнові, земельні, екологічні, трудові, фінансово-кредитні та інші права. Він створюється шляхом добровільного внесення до нього виробниками сільгосппродукції вірогідних відомостей про себе.

Закон розширив коло потенційних одержувачів держпідтримки. Зокрема, передбачається можливість підтримки підприємств, що займаються аквакультурою, ведуть органічне виробництво, використовують зрошення, вирощують овочі, плоди та ягоди.Крім того, вводиться можливість підтримки виробників, які постраждали внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Зазначається, що створення Державного аграрного реєстру спростить отримання сільгоспвиробниками бюджетної підтримки, автоматизує перевірку їх статусу через доступ до інших держреєстрів і кадастрів, надасть можливість оцінки ефективності застосування заходів підтримки, забезпечить публічність розподілу коштів держпідтримки.

Водночас буде сформовано "єдиний кабінет аграрія", що дасть змогу отримувати державні послуги, взаємодіяти з реєстрами і кадастрами, зокрема під час реєстрації земельних ділянок або виправлення помилок у Державному земельному кадастрі.

кирилівка президент закон підтримка аграрїїв
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати