З 1 листопада пияцтво за кермом прирівнюється до кримінального злочину

 З 1 листопада  пияцтво за кермом прирівнюється до кримінального злочину

У листопаді 2018 року Верховна Рада прийняла закон (№ 2617-VIII), який посилює відповідальність за водіння в нетверезому вигляді та прирівнює це правопорушення в кримінального злочину. Однак, як планувалось, з 1 січня 2020 року він не запрацював, бо ВР відклала цю дату на пів року. І ось тепер нові правила почали діяти з 1 липня, повідомив офіційний сайт ВР.

Найважливіше тепер те, що керуваннятранспортом у п'яному вигляді буде кваліфіковано як кримінальний злочин, а не як адміністративне порушення. Тепер такий водій матиме судимість за новою статтею Кримінального кодексу 286-1 КК - навіть в тому випадку, якщо за правопорушення його затримають вперше.

До того ж, інформація про його судимість залишається в електронній базі даних Національної поліції, навіть якщо буде погашена пізніше. А це певним чином може впливати на життєвий і кар'єрний шлях людини, бо ж в довідці про відсутність / наявність судимості запис про притягнення до кримінальної відповідальності буде відбиватися завжди.

Розширено й перелік обставин, коли водія можуть визнати винним в нетверезому водінні. Тож кримінальна відповідальність настає у випадках:

• водіння в нетверезому стані («керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції»);

• допуск за кермо іншої нетверезої особи («передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів»);

• відмова водія пройти медичний огляд на стан сп'яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;

• вживання алкоголю після зупинки поліцією або після ДТП, але до медичного огляду - щоб виключити випадки, коли водії таким чином намагалися уникнути відповідальності («вживання водієм транспортного засобу після ДТП за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім зазначених в офіційно затвердженому складі аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліціянта, до проведення уповноваженою особою медичного огляду - або до прийняття рішення про звільнення від такого огляду »).

Якщо раніше штрафи для п'яних водіїв стартували від 10,2 тис. грн, то тепер ця сума виросла. Крім того, права забиратимуть навіть при першому випадку правопорушення. Тож за новою статтею Кримінального кодексу передбачено покарання:

• при першому порушенні (зі списку вище) - від 17 тис. До 34 тис. грн (від 1 тис. До 2 тис. Неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) плюс позбавлення права керувати транспортним засобом на строк до 3 років;

• при повторному правопорушенні - штраф до 51 тис. грн з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.

кирилівка закон з 1 липня пияцтво за кермом карний злочин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
3 просмотра в мае
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать