Українцям заборонять купувати або орендувати нерухомість без ріелторів

Українцям заборонять купувати або орендувати нерухомість  без ріелторів

Ні продати, здати в оренду нерухомість в Україні стане неможливим без участі ріелтора. З цього приводу у ВР зареєстровано законопроект №3618 «Про рієлторську діяльність». Ним, зокрема, дозволятиметься покупка або оренда нерухомості виключно через ріелтора, а вони будуть зобов'язані пройти іспити для підтвердження кваліфікації, повідомили Сегодня.

Щоб контролювати виконання норми про купівлю/ оренду житла тільки через посередника, буде створено новий сервіс. Ним стане Єдина інформаційна база – відкрита й доступна в онлайні. Ріелтори будуть вносити в неї інформацію за договорами, кожному з яких присвоять унікальний номер. Незареєстровані в базі договори будуть вважатися незаконними.

Рекламу продажу або надання нерухомості в оренду теж організовуватимуть тільки через ріелторів. Механізм простий: продавець або орендодавець повинен буде виключати в рекламу номер паспорта об'єкта, який йому видасть ріелтор. Реклама без номера загрожує штрафом у 47,2 тис. грн.

Рієлтори будуть складати екзамени. Контроль за цим здійснюватиметься з допомогою також електронний сервіс – так званий реєстр ріелторської діяльності.Іспит буде проводити комісія "Національної федерації фахівців у сфері ріелторської діяльності".

За умов прийняття закону робота без проходження іспиту обійдеться ріелторам в 8,5-17 тис. грн штрафу з компенсацією прибутку. При повторному порушенні, заплатити потрібно буде вже від 17 до 34 тис. грн. штрафу конфіскацією.

кирилівка законопроект продажа оренда тільки через ріелторів
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
(4 оценки)
Высокие оценки пользователей за Стиль изложения
33 просмотра в июле
2 человека рекомендуют
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать