Верховна Рада прийняла важливий закон для громад і власників землі

Верховна Рада прийняла законопроект, яким змінила норми законодавства щодо встановлення меж територіальних громад, їх комплексного просторового планування, а також скасувала розробку кількох видів документації з містобудування та землеустрою. Спрощено виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт для потреб територіального планування, повідомив офіційний сайт ВР.

Ці зміни, на думку депутатів, дозволять забезпечити сталий розвиток територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. Вони сприятимутьудосконаленню управління у сфері містобудівної діяльності та землеустрою та спростять виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт для потреб територіального планування.

Законом регулюються питання, пов'язані з:

встановленням і зміною цільового призначення земельних ділянок;

порядком безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами;

 надання в користування земельних ділянок державної або комунальної власності;

примусовим відчуженням земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності;

зонування земель;

комплексним планом просторового розвитку громади, зокрема, пропонується ввести можливість складання схем територіального планування території громади та визначення напрямків її збалансованого розвитку.

Встановлення та зміна виду цільового призначення земельної ділянки його власником не вимагає розробки документації із землеустрою та прийняття рішень органами влади, органами місцевого самоврядування (крім земель оборони).

Зміна цільового призначення земельних ділянок природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, історико-культурного, лісогосподарського призначення, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюватиметься за погодженням з Кабміном.

Власник земельної ділянки, цільове призначення якої визначено до затвердження комплексного плану просторового розвитку території громади, плану зонування території або детального плану території, може використовувати земельну ділянку як з цього виду цільового призначення, так і за передбаченим комплексним планом просторового розвитку громади, планом зонування території або детальним планом території.

Щодо безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами відзначимо, що підставою відмови надання землі у власність може бути тільки неподання повного пакета документів, невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, містобудівної документації на місцевому рівні і документації із землеустрою.

Законопроектом також пропонується конкретизувати норму законодавства про відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності - в інтересах держави або територіальних громад.

Відомості про земельні ділянки, які можуть примусово "експропріювати" на благо суспільної необхідності, повинні будуть вказуються в комплексних планах просторового розвитку громад, генеральних планах населених пунктів, детальних планах територій. А відомості про це - вноситися до Державного земельного кадастру. В рамках таких територій:

а) забороняється:

передача земельних ділянок державної та комунальної власності в приватну власність;

формування земельних ділянок із земель державної та комунальної власності для цілей, не пов'язаних з розміщенням зазначених об'єктів (крім формування земельних ділянок шляхом поділу та об'єднання раніше сформованих земельних ділянок);

зміна цільового призначення земельних ділянок для цілей, не пов'язаних з розміщенням зазначених об'єктів;

б) укладання договорів оренди землі, емфітевзис, суперфіцій земельних ділянок державної та комунальної власності може здійснюватися тільки в разі включення до таких договорів оренди землі умов про обов'язковість їх розірвання в односторонньому порядку за рішенням орендодавця.

Термін дії обмежень у використанні земель, зазначених в цій частині, визначається містобудівною документацією, але не може перевищувати 10 років.

Зміна також дають визначення "комплексному плану просторового розвитку громади", який є одночасно містобудівної документації та документації із землеустрою на місцевому рівні.

Комплексний план просторового розвитку громади визначає планувальну організацію, функціональне призначення території, основні принципи та напрямки формування єдиної системи соціального обслуговування населення, дорожньої мережі, інженерно-транспортної інфраструктури, інженерної підготовки і благоустрою, цивільного захисту території і населення від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони земель та інших компонентів навколишнього природного середовища, охорони і збереження культурної спадщини та традиційного характеру середовища населених пунктів, а також послідовність реалізації рішень, в тому числі етапність освоєння території.

Комплексний план не розробляється у разі, якщо територія громади включає тільки територію населеного пункту, а в разі, якщо кілька громад об'єднані в одну громаду, план розробляється на всю територію об'єднаної громади.

Розробником комплексного плану, по законопроекту, є суб'єкт господарювання, може розробляти містобудівну документацію, а також бути розробником документації із землеустрою.

Комплексний план розробляється у формі електронного документа, що містить просторові дані, метадані та інші елементи, з яких складаються його проектні рішення:

визначення складу угідь;

віднесення земель до тієї чи іншої категорії;

визначення меж об'єктів і обмежень у використанні земель (в тому числі меж та режимів територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду, прибережних захисних смуг (по можливості, водоохоронних зон, пляжних зон), інших охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель);

визначення меж та режимів використання територій історичних ареалів населених місць, занесених до Списку історичних населених місць України;

концепція просторового розвитку громади;

розрахунок потреб у створенні робочих місць, будівництві об'єктів соціального житла, громадського обслуговування, комунальної та інженерно-транспортної інфраструктури;

функціонально-планувальна структура;

параметри демографічного, економічного, екологічного, соціального і територіального розвитку громади;

параметри територіального розвитку населених пунктів;

формування центрів обслуговування, інженерно-транспортної інфраструктури та дорожньої мережі з метою формування повноцінного життєвого середовища;

визначення територій, на яких передбачено здійснення заходів перспективного (довгострокового) і першочергового (короткострокового та середньострокового) будівництва та благоустрою, рекомендації щодо встановлення режиму використання територій;

формуванні мережі закладів охорони здоров'я, дошкільних та освітніх установ з дотриманням нормативних відстаней;

землі загального користування;

визначення меж територій, необхідних для розміщення об'єктів, за якими відповідно до закону може здійснюватися примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності;

землі для безкоштовної передачі у власність земельних ділянок державної та комунальної власності;

землі для продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах;

землі для продажу або передачі в користування земельних ділянок державної, комунальної власності;

звіт про стратегічну екологічну оцінку (розділ "Охорона навколишнього середовища");

ландшафтне планування та заходи з охорони земель;

заходи з інженерної підготовки та захисту територій;

заходи щодо збереження та охорони нерухомих пам'яток культурної спадщини.

кирилівка верховна рада закон про землю
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Криминал
При відвідуванні аквапарку в Кирилівці жінка з Вінниці залишила особисті речі у камері схову. Та коли близько 16-ї години повернулась за ними, то побачила, що на ній  на ній  замок зламаний, а речі пропали. З відповідною заявою вона звернулась до місцевої поліції. Правоохоронці по факту крадіжки порушила кримінальне провадження.
Общество
Очільник Кабміну України Денис Шмигаль повідомив, що зараз уряд працює над продовженням навчання дітей в умовах пандемії. При цьому звичайний освітній процес може розпочатися в школах вже з 1 вересня за умови помірного розвитку епідемії в Україні. У разі другої хвилі вірусу і погіршення епідеміологічної ситуації буде розглянуто можливість дистанційного навчання. А в усьому світі вже готуються до нової хвилі коронавірусу і дуже важливо мати можливість продо...
Происшествия
Масове харчове отруєння на базі відпочинку «Дніпровські зорі» в Кирилівці, стало предметом уваги керівництва області, медиків та правоохоронців. Так з цього приводу пройшло засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної  безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області.  Його проводив  у режимі онлайн заступник голови облдержадміністрації Іван Федоров, повідомив відділ комунікацій з громадськістю ОДА. На засіданні було названо причини м...
Культура
210 відеороликів зі своїми постановками направили до Києва учасники Всеукраїнського фестивалю мистецтв «В обіймах часу». Так що компетентному журі, до складу якого увійшли провідні фахівці в області культури та мистецтва було не просто протягом тижня проглядати надіслані роботи, бо ж з відомих причин проходив фестиваль дистанційно, повідомила прес-служба Кирилівської селищної ради.  Свої доробки направив на фестиваль Театр естрадних мініатюр Кирилівського...
Общество
Минула доба принесла на Запоріжжя  3 нових випадків прояву COVID-19.  Тож на ранок 3 липня по області маємо 579 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу, у т.ч. захворіло 60 дітей та 75 медиків, повідомили в обласній лабораторії МОЗ. Найбільше хворих виявлено в обласному центрі – 440. У Мелітополі їх 33, в Енергодарі – 24, у Бердянську – 14. Серед районів найбільше виділяються Оріхівський, де зафіксовано 11 випадків, а у Михайлівському - 7.
Общество
Коронавірус продовжує  свою ходу Україною та забирає людські життя. На ранок  3 липня  заразилися вже  46763 людини. За останню добу виявлено 876  нових випадків захворювання, позбавились хвороби 505 пацієнтів, повідомили в МОЗ. Одужало  з початку пандемії загалом – 20558 осіб. Летальних випадків вже трапилося 1212 і з них тільки за останню добу – 21. На лікуванні знаходяться 24993 пацієнти
Происшествия
У перший день липня під час зливи, що супроводжувалася грозою, блискавка вдарила в одну з трьох артезіанських свердловин, що знаходяться на території села Охрімівка. У результаті згорів глибинний насос та пошкоджено інше електрообладнання, повідомила прес-служба Кирилівської селищної ради. При літньому витрачанні води, працівники КП «Жилкомсервіс» забезпечили постачання її на ті вулиці села, куди надходила вона  з виведеної з ладу свердловини, шляхом підкл...
Общество
На Федотовій косі в напрямку острова Бирючий є ділянка,  яку місцеві жителі охрестили своїми Мальдівами. Так ось саме тут на узбережжі, з чистим морем  та білим піском, що належить до Приазовського національного природного парку, це підприємство й вирішило розбити тут зразковий пляж, про що повідомив на своїй сторінці Фейсбук директор парку Дмитро Воловик. За його повідомленням саме з цієї причини на Федотовій косі вставили шлагбаум і беруть за зупинку на...
Общество
Набережная - это одна из главных достопримечательностей курортного города Бердянска. Проход к центральному пляжу отделен железнодорожными путями, которые были отреставрированы. Из-за работ по смене рельсового полотна, прилегающая плитка в течение 3-х лет находилась в плачевном состоянии. Средств бюджета города, к сожалению, не хватало на ремонтные работы.  Компания Pavlov.ua давно занимается реконструкцией и благоустройством города. На их счету десятки уда...