Українців чекають підвищення цін на електроніку, принтери і навіть папір

Українців чекають підвищення цін на електроніку, принтери і навіть папір

Українцям обіцяють підвищення на 5% цін на смартфони, планшети, ноутбуки, телевізори, аудіосистеми, жорсткі диски, принтери та папір. Бо ж Міністерство економіки визначило дві приватні організації, які збиратимуть винагороду за авторський контент з імпортерів з кожного проданого планшета, смартфона, телевізора та офісного паперу, повідомила «Економічна правда».

Відносно цього на офіційному сайті ВР опубліковано законопроект «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав». Автори законопроекту вважають, що власники телевізорів або смартфонів завантажують на пристрій фільми чи музику безкоштовно, через що страждають автори контенту. Тож для надання нагороди власникам прав імпортери техніки нібито повинні включати ці суми до вартості товару, виплачуючи їх організації колективного управління, яка, у свою чергу, буде виплачувати кошти авторам.

Та поки переговори з приводу розмірів зборів з різних видів техніки поки не увінчалися успіхом. Європейська бізнес-асоціація, що представляє імпортерів, вважає запропоновані тарифи пережитками минулого, а організація колективного управління вважає, що така система існує в більшості країн. В Україні теж ще в 2003 році ввели збори на приватне копіювання. Але тоді вважали, що придбання порожньої аналогової касети передбачало, що на неї щось запишуть, то сьогодні купівля телевізора чи смартфона не гарантує завантаження контенту.

Є й суттєві моменти. По-перше, збори з телевізорів та смартфонів запроваджені далеко не у всіх країнах, а за папір беруть збір тільки в трьох країнах взагалі. А по-друге, міністерствонадало право стягнення збору тільки двом організаціям: одна займатиметься стягненням з покупки телевізорів, ноутбуків, планшетів та смартфонів, а друга за копіювальні пристрої та папір.

кирилівка підвищення цін на планшети ноутбуки телевізори смартфони
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать