З 1 липня в Україні зміняться пенсії, субсидії та податки

 З 1 липня в Україні зміняться пенсії, субсидії та податки

1 липня прожитковий мінімум в Україні будезбільшений на 74 гривні - до 1712 для непрацездатних осіб (сьогодні він становить 1638 гривень).

Відповідно підвищення прожиткового мінімуму вплине на розмір пенсій, субсидій, податків та аліментів, повідомляє POLITEKA.

За цих умов розмір субсидії визначається наступним чином: середньомісячний дохід одного члена сім'ї ділять на два прожиткових мінімуми, множать на 15% і на загальний дохід сім'ї. Те що в результаті вийшло - є обов'язковим платежем за комуналку, а от решта вже повинна покрити субсидія.

Згідно з нашим законодавством, українці отримують пенсії від одного до десяти прожиткових мінімумів. На сьогодні це від 1 638 до 16 380 гривень, а з 1 липня - від 1712 до 17 120 гривень. Виходить, що підвищення торкнеться найбідніших і найбагатших пенсіонерів.

Також після зміни прожиткового мінімуму, виростуть і надбавки за понаднормовий стаж. За кожен рік понад визначеного нормативного (для жінок це 30 років, а для чоловіків - 35) буде нарахована надбавка в розмірі 1% від прожиткового мінімуму.

При цьому Кабмін запевнив, що майбутній перерахунок уже закладений в бюджет Пенсійного фонду, тому ніяких затримок не буде.

Відносно податків, то відповідно до Податкового кодексу, для першої групи платників єдиного податку ставка встановлюється в межах 10% прожиткового мінімуму. Так, до 1 липня показник прожиткового мінімуму для працездатної становить 2102 грн, а ставка - 210,2 грн. Після підвищення прожиткового мінімуму буде 2197 грн, а ставка - 219,7 грн.

Це вплине і на разову матеріальну допомогу українцям, яких призивають на строкову службу в армію. Вона становить два прожиткових мінімумів.

На розмір аліментів підвищення ПМ впливає чисто механічно.Адже законом визначено, що виплата на одну дитину не може бути не менше половини прожиткового мінімуму.

Наступне підвищення прожиткового мінімум заплановано на 1 грудня 2020 року.

кирилівка 1 липня зміни прожиткового мінімуму субсидії податки
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
12 просмотров в июле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать