Водії Кирилівки: за керування автомобілем у нетверезому стані діятиме кримінальна відповідальність

Водії Кирилівки: за керування автомобілем у нетверезому стані діятиме кримінальна відповідальність

З 1 липня в Україні вводиться кримінальна відповідальність за керування машиною у нетверезомустані. Зросте і розмір штрафів. Так штраф збільшується від 10,2 тисячі грн до 17-34 тисяч грн. У випадку повторного порушення новий штраф складе 51 тисячу грн.А крім штрафних санкцій передбачається позбавлення прав на термін до 3 років, повідомила Автотема.

Застосування штрафу та позбавлення водійських прав передбачається за сам факт перебування за кермом у нетверезому стані. Якщо ж такий водій спричинить ще й ДТП з тілесними ушкодженнями, то почне діяти інша норма закону, яка передбачає ще й позбавлення волі.

Тож водіям слід пам'ятати, за які вони підпадають під кримінальну відповідальність:

  • керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
  • передачі керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;
  • відмови водія від проходження медичного огляду на стан сп’яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;
  • вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.
кирилівка 1 липя нетверезі водії кримінальна відпвідалність
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
6 просмотров в июле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать