Українці одержать закон про народовладдя від Президента Зеленського

Українці одержать закон про народовладдя від Президента Зеленського

Чи не найпершою з ініціатив Володимира Зеленського на посаді Президента України він сам назвав проект про народовладдя. Щоб підготувати цей документ його команда витратила більше року. І ось тепер проект про всеукраїнський референдум на 160 сторінках направлений до Верховної Ради, повідомило ВВС.

Його виникнення пояснюють тим, що старий закон "Про всеукраїнський референдум" від 2012 року визнаний неконституційним. Тому в законодавстві виникла прогалина щодо організації референдумів. У новому ждокументівиписані процедури призначення референдумів, їхньої організації, фінансування, створення списків виборців, агітації, встановлення результатів референдуму та можливості їхнього оскарження.

Для проведення Всеукраїнських референдумівназвано чотирьох причини:

§зміни до І, ІІІ і XIII розділів Конституції (це розділи про головні положення Основного закону, вибори та порядок конституційних змін);

§питання загальнодержавного значення;

§зміни території України;

§скасування певних законів чи їхніх окремих норм.

На референдум можна буде виносити одне питання, яке передбачає чітку відповідь: "так" або "ні".

Суттєвою відмінністю, навіть новацією проєкту від Офісу президента його автори називають можливість проведення електронного голосування під час референдумів.Хоча єтехнічна складність: як забезпечити захист персональних даних виборців й уберегти системи для електронних голосувань від несанкціонованих втручань. автори ініціативи.Та це врегулюють законом. А для е-голосування в Офісі президента хочуть створити спеціальну автоматизовану інформаційно-аналітичну систему.

Референдум щодо змін до згаданих розділів Конституції, відповідно до законопроєкту, призначає президент, а щодо зміни території - Верховна Рада.

Окрім того, лідер держави проголошує всеукраїнський референдум за народною ініціативою.Для цього потрібні три мільйони підписів громадян з двох третин адміністративно-територіальних одиниць України (мінімум по 100 тис. підписів у кожній такій одиниці).Збиратиме підписи ініціативна група, для утворення якої потрібно мінімум 300 громадян.

А от коли цей проект Зеленського "про народовладдя через всеукраїнський референдум» нардепи розглядатимуть, поки невідомо.

кирилівка законопроект всеукраїнський референдум зеленський
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
6 просмотров в июле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать