За кредит від МВФ Україна готова піти на поступки в продажу землі

За кредит від МВФ Україна готова піти на поступки в продажу землі

Створення ринку земель сільгоспризначення Україна зобов'язалась відкрити як зобов'язання перед МВФ, при цьому створила можливості для розширення конкуренції на ньому. Все це заради отримання нового кредиту від Фонду в розмірі 5 мільярдів доларів. Зобов'язання про ринок землі прописаний у проекті меморандуму з МВФ, який прийняв Кабінет міністрів.

У ньому йдеться, що Україна знімає мораторій з продажу земель сільгоспризначення, а також наводяться основні положення нового закону про ринок землі. З документа ясно, що закон не остаточний і в ньому можливі зміни.

При цьому будуть вивчати можливості для розширення участі та конкуренції на ринку свідчить документ. Це розглядається як готовність влади до перегляду закону - в тому числі щодо дозволу на придбання землі юридичним особам та іноземцям, а також змін за нормами продажу в одні руки.

До кінця червня 2020 на проекті анонсовано прийняття законодавства щодо компенсації кредитних ставок і кредитних гарантіях для фермерів, впорядкування процедур передачі землі та децентралізації управління земельними ресурсами (проект № 2194), земельним аукціонам і інш.

У Меморандумі підкреслено, що для забезпечення виконання правових норм і запобіганню ухиленню від сплати податків, до на 1 січня 2021 року буде створена система громадського моніторингу, заснована на узагальненні інформації кадастрової, реєстраційної та фіскальної служб. Буде запроваджено механізм визначення кінцевих бенефіціарів юридичних осіб, які володіють землею.

кирилівка мвф продаж землі кредит
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
1 перегляд в лютому
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати