Президент України підписав закон про посилення боротьби з коронавірусом

Президент України підписав закон про посилення боротьби з коронавірусом

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України з метою підвищення спроможності системи охорони здоров'я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Сам закон був прийнятий Верховною Радоюна позачерговому засіданні 7 травня, повідомили на сайті Офісу президента.

Цим законодавчим актом запроваджуються зміни до законодавства, що діє під час встановленого Кабінетом Міністрів України карантину та ще протягом двох місяців з моменту його завершення. Зокрема, ним передбачено обов’язкове тестування на амбулаторному та стаціонарному рівнях усіх осіб з ознаками коронавірусної хвороби, а також тих, хто контактував з хворими на COVID-19.Обов’язкове тестування поширюється на медиків, які працюють у медзакладах з такими хворими, працівників Національної поліції, Національної гвардії та інших працівників, залучених у здійсненні протиепідемічних заходів, незалежно від того, чи мали вони контакт з хворим на коронавірусну хворобу..

Для соціального захисту людей, які проходять лікування у медзакладах або перебувають на самоізоляції, виплачується допомога з тимчасової непрацездатності у розмірі 50% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу. Якщо це стосується медичних працівників, то їм передбачена виплата допомоги з тимчасової непрацездатності в розмірі 100% середньої зарплати незалежно від страхового стажу.

Урядта МОЗ України мають розробити порядок визначення закладів охорони здоров'я, що призначені для госпіталізації хворих на коронавірус, які належать до першої, другої та третьої хвиль, та тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів), а також черговості їхнього заповнення. Також повиннірозробити інструкції з навчання медичного та іншого персоналу, залученого до боротьби з COVID-19, щодо запобіжних заходів, спрямованих на запобігання інфікуванню, та порядок дій у разі пікового навантаження на заклади охорони здоров’я, що призначені для госпіталізації хворих на коронавірус.

Кабмін та МОЗ повинні оприлюднювати на офіційному вебсайті інформацію щодо результатів тестування та кількості тестів, проведених на амбулаторному та стаціонарному рівнях, по забезпеченість закладів охорони здоров’я лікарськими засобами та інш.

кирилівка президент україни підписання закону коронавірус
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
10 переглядів в червні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати