Позапарламентські партії застерігають провладну партію від змін до Виборчого кодексу

Позапарламентські партії застерігають провладну партію від змін до Виборчого кодексу

Партія влади, відчуваючи падіння довірі до неї, стала придумувати нові правила до Виборчого кодексу. Таким чином створюються додаткові перешкоди для багатьох інших партій.

Ряд позапарламентських партій виступив із зверненням, проти змін правил проведення місцевих виборів у жовтні 2020 року. Так, під зверненням підписалися: Політична партія "Сила Людей", ПП "Громадянський рух Хвиля", ПП "Національна Платформа", ПП "Правий сектор", Українська Галицька Партія, ПП "ДемАльянс", Лібертаріанська партія 5.10, Патріотична партія України, ПП "Україна Соборна", передав Цензор. Нет.

У Зверненні зазначено:

"Верховна Рада спочатку підняла в 40 разів виборчу заставу на місцевих виборах. Це означає, що участь у виборах до міської ради дорожче застави Володимира Зеленського на виборах Президента.

Сьогодні правляча партія виношує новий план: внести зміни до Виборчого кодексу, і зобов'язати ВСЕ партії, які хочуть балотуватися в Вашому селі або місті, балотуватися одночасно по всій території України - на 2/3 виборчих округів. Тобто, всі учасники виборів будуть входити в ОДНУ величезну партію, яка покриє всю Україну.

Водночас партія повинна набрати не менше 5% по всій території України. Якщо цього не відбудеться, то вона не зможе виграти вибори у Вашому місті. Навіть якщо весь населений пункт одноголосно проголосує за свого мера і депутатів, але їх партія не переможе на національному рівні, то нібито законним шляхом ця перемога мера не буде зарахована.

Встановлення національного виборчого бар'єра в 5% на місцевих виборах - це те, що вчені називають процесом партизації влади. По суті - це насильницький примус всіх політиків на місцевому рівні балотуватися від однієї провладної партії, яка стовідсотково виграє вибори. Процес монополізації буде завершено і досягне масштабів "Єдиної Росії".

За чинними правилами, в містах до 90 000 населення громадянин може йти на вибори до місцевих рад окремо від партії і без грошової застави. Влада прагне заборонити таку практику, обмеживши це правило тільки для населених пунктів менше 10000.

У разі прийняття таких змін, які суперечать Конституції України та Європейської хартії місцевого самоврядування, де-факто зупиниться реформа децентралізації.

Якщо влада виявиться в руках однієї партії - це породить новий гібрид КПРС. Якщо на рівні міст і громад зникне конкуренція між політичними силами, це в першу чергу вдарить по правах і свободах людини та знищить будь-які надії на економічний розвиток.

На місцях буде відбуватися те ж, що ми сьогодні бачимо на національному рівні: влада захищатиме великий капітал, знищуючи малий і середній бізнес. Монополізація завжди має однаковий результат - активних людей кидають за ґрати, а хліб неодмінно дорожчає.

Саме тому ми, що нижче підписалися, залишаємо за собою право протистояти узурпації влади на всіх рівнях. Ми повинні забезпечити право участі в місцевих виборах парламентських і незалежних політичних сил. Це конституційне право кожного - бути обраними всім тим, хто подолає виборчий бар'єр до кожної місцевої ради.

Застерігаємо парламентаріїв відмовитися від дискримінаційних поправок до виборчого законодавства. А кожної людини, який бачить своє майбутнє в Україні, закликаємо ні за яких умов не погоджуватися на створення єдиної монополії влади.

Це катастрофа, яку ми пережили в ХХ столітті, і не маємо права допустити в XXI».

кирилівка звернення позапарламентські партії новий кодекс вибори
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
5 переглядів в серпні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати