З 1 травня пенсії в Україні зростуть

З 1 травня пенсії в Україні зростуть

З 1 травня вводиться автоматична індексація пенсій. Та , яку пенсіонери чекали ще в березні. Вийде доплата скромною – у середньому до 300 гривень, повідомив Пенсійний фонд на Фейсбук.

Перерахунок проводиться за формулою: 50% зростання середніх зарплат і інфляції за попередній рік. З неї уряд вирахувало коефіцієнт - 1,11. На цю величину і проіндексують пенсії. Сам порядок індексації прописаний у постанові Кабміну №251 від 1 квітня цього року. У ньому, зокрема, зазначено певні особливості перерахунку пенсій.

Перерахунок пенсій проводиться з 1 травня. Тож сподіватися що його здійснять заднім числом ще з  березня не варто. Розмір мінімальної пенсії підвищується з нинішніх 1,7 тисячі до 2,1 тисячі гривень - до прожиткового мінімуму. Тим, у кого пенсія вище 2100 гривень, індексація буде проведена шляхом множення на коефіцієнт 1,11. На "підтягування" пенсії до прожиткового мінімуму можуть розраховувати не всі, а тільки пенсіонери, у яких є достатній страховий стаж (для жінок не менше 30 років, для чоловіків - від 35 років).

Пенсіонерам з пенсіями нижче мінімалки (1,4-1,5 тисячі гривень) індексація взагалі вийде копійчаною – до 100 гривень. При цьому Кабмін саме для цієї категорії одержував пенсій прописав норму, згідно з якою, якщо розмір індексації не дотягує до 100 гривень, будуть здійснювати доплату для досягнення цієї суми.

Відповідно до закону про пенсійне забезпечення, під індексацію не підпадають різні "спецпенсії" - пенсії суддям, прокурорам та ін. Також не буде доплати по пенсіях, в яких враховуються різного роду надбавки (скажімо, за вислугу років, пільговий стаж та інше). Не одержать надбавки і працюючі пенсіонери.

кирилівка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
21 перегляд в червні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати