Що передбачають вчені в розвитку коронавірусу в Україні

Що передбачають вчені в розвитку коронавірусу в Україні

Група вчених Інституту майбутнього людства, Оксфордського, Австралійського національного та Гарвардського університетів спрогнозували поширення коронавірусу у світі, зокрема, в Україні. Про їх висновки можна дізнатися на сайті epidemicforecasting.

Прогноз пропонує такі сценарії поширення хвороби до березня 2021 року.

Вчені вважають, що на 23 квітня на 43,9 млн населення України припадає 26 600 хворих коронавірусів. При цьому за офіційними даними в Україні зараз 7120 хворих. А все тому, що вони враховують кількість людей, в даний час інфікованих COVID-19, а також тих, у кого ще немає симптомів або вони ще не заразні.

При визначені прогнозу використовуються наступні показники:

·активні інфіковані (відсоток населення);

·період (місяць, рік);

·обмежувальні заходи щодо подорожей (зокрема, за допомогою авіаперельотів) з урахуванням активності поширення інфекції (+/- 10%).

Згідно з розвитком першого сценарію карантинні заходи в Україні будуть скасовані через два тижні без продовження. У такому випадку до 2021 року в Україні заразиться 28-34 млн чоловік (64-78% населення). Найвищий показник активного зараження в цьому випадку може досягати 2-3,9% населення (890 тис - 1,7 млн).

Якщо ж карантинні заходи триватимуть всього два тижні, а кількість захворювань буде на 10% більше, ніж очікувалося - пік епідемії в Україні припаде на початок червня. За таким прогнозом, в березні 2021 року коронавірусів буде хворіти близько 1% населення країни.

Згідно з другим сценарієм, карантинні заходи залишаються в силі протягом чотирьох тижнів і згодом будуть пом'якшуватися. За таких умовах прогнозується, що до 2021 року на коронавірус в Україні захворіє від 21 до 30 млн населення (48-67%). На піковий період очікується від 350 тис., у т.ч. до 1 млн (0,81-2,3%) інфікованих. Якщо ж поширення хвороби буде на 10% вище, ніж очікувалося, пік захворюваності в Україні може зміститися на кінець червня або липень.

Згідно третього сценарію карантинні заходи через два тижні посилять. Він вважається найбільш ефективним для зменшення поширення хвороби. Передбачається, що до 2021 року на COVID-19 захворіє 420-990 тисяч українців (0,9-2,3% населення). При цьому в пікові періоди число інфікованих може досягти 34-64 тисяч хворих (0,07-0,1%).

Відносно останнього сценарію передбачається, що карантинні заходи залишаться ще протягом двох тижнів, а потім зміняться на помірні. Тоді пік захворюваності припадає на початок травня. Хвороба може охопити 33-65 тисяч хворих (0,07-0,1% населення). До 2021 року кількість хворих може сягнути до 2,8 мільйона осіб.

Хоча, як попереджують вчені, за умов дотримання суворих обмежень у переміщеннях населення і при тому, що активність розповсюдження хвороби буде нижче, ніж очікувалося - мінімальна кількість хворих може сягнути 290 000 осіб або 0,65% населення.

кирилівка прогноз вчених коронавірус
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати