Уряд України прийняв постанову про підтримку фермерських господарств

Уряд України прийняв постанову про підтримку фермерських господарств

На своєму засіданні 22 квітня Кабінет міністрів України прийняв постанову за № 106 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств». Документ вдосконалює механізм підтримку державою аграріїв та визначає додаткові напрямки цієї допомоги фермерам.

Згідно документу, розширення напрямків для малих фермерських господарств та об’єднань фермерів дасть можливість їм отримати додаткові кошти, наростити виробництво сільгосппродукції, оновити виробниче обладнання і загалом стимулювати підприємництво на селі. Так Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко прокоментував це рішення, повідомила прес-служба відомства. Ця підтримка буде здійснюватися як:

·дотація за утримання від 5-ти корів молочного напряму продуктивності;

·бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) для новостворених ФГ, яка надаватиметься їм для провадження с/г діяльності;

·часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданням дорадчих послуг;

·відшкодування сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам 70% вартості (без ПДВ) як придбаних техніки та обладнання, так і профінансованих за рахунок банківського кредиту.

З прийняттям цієї постанов уряд розраховує розширити доступ фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів до державних фінансових ресурсів. Це сприятиме створенню умов для переходу понад 300 фермерів на органічне виробництво, розвитку понад 400 молочних ферм, збільшення не менше ніж на 10 одиниць кількості кооперативів з переробки сільськогосподарської продукції, Очікується створення понад 1780 фермерських господарств, у тому числі, представниками молодої генерації сільських жителів..

кирилівка уряд постанва підтримка фермерства
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
13 переглядів в лютому
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати