В Україні вводиться в оббіг нова купюра в 200 гривень

В Україні вводиться в оббіг нова купюра в 200 гривень

Національний банк України з 25 лютого 2020 року вводить в обіг оновлені банкноти номіналом 200 гривень зразка 2019 року, повідомила прес-служба головної фінансової установи.

Дизайн не помінявся: на лицьовій стороні купюри зображено портрет Лесі Українки, на зворотному - в'їзна вежа Луцького замку. Змінилися кольори – стали виразнішими. Розмір – 75х148 мм.

А ось захисні елементи зазнали змін. Так змінено та вдосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист. Серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом із змінною висотою знаків і розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти. На цій новій купюрі, як і на банкнотах нового покоління номіналами 100, 500 та 1000 гривень, використано два інноваційних захисних елемента:

·один з них – це оптично-змінний елемент SPARK, який виконаний у вигляді стилізованого зображення лілії і поступово змінює колір при зміні кута нахилу банкноти

·інший – "віконна" захисна стрічка, яка містить зображення номіналу і графічного знака гривні - якщо поміняти кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрямок руху її фонового зображення.

кирилівка вводиться нова банкнота 200 гривень
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
7 переглядів у липні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати