Кожному новонародженному українцю відкриють депозитний рахунок на 50 тисяч гривень

 Кожному новонародженному українцю відкриють депозитний рахунок на 50 тисяч гривень

Комітет з питань молоді та спорту Верховної Ради запропонував нардепам прийняти за основу  законопроєкт № 2801. Ним пропонується запровадити державну допомогу дитині на майбутнє. Це доповнення  до Закону про допомогу сім'ям з дітьми  щодо направлення з Держбюджету на депозитний рахунок банківської установи, самостійно обраної батьками (законними представниками), одноразової державної допомоги в розмірі 50000 гривень.Це стає банківським вкладом на ім'я дитини до досягнення нею 18 років, повідомила Ліга. Закон.

Цей законопроєкт дає можливість використання зазначених коштів до досягнення дитиною 18 років виключно в таких випадках:

- на лікування дитини, якщо її батьки або інші законні представники не мають інших джерел для покриття зазначених витрат;

- для придбання дитині нового житла у разі його втрати через стихійне лихо або інші форс-мажорні події;

- для отримання вищої освіти на підставі укладеного договору про навчання, якщо згідно з умовами договору сума банківського вкладу покриває не менше половини вартості всього відповідного навчання;

- у разі вкладення допомоги в інвестиційний фонд або в накопичувальну програму страхування життя.

Під час обговорення законопроєкту члени комітету зазначили, що збільшувати допомогу при народженні дитини недоцільно через ризик як її нецільового використання, так і народження дітей заради отримання коштів.

Також запропоновано доповнити законопроєкт № 2081нормами щодо:

- прив'язки суми виплати до прожиткового мінімуму,

- зберігання коштів допомоги на майбутнє лише у державних банках.

Є пропозиція вилучити норму щодо можливості вкладення коштів допомоги до інвестиційного фонду або до накопичувальної програми страхування життя, оскільки при цьому можливі зловживання та втрата коштів дитини.

кирилівка законопроект 50 тисяч гривень депозитний рахунок дитині на мабутнє
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
5 переглядів у липні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати