Аграрії України одержать від держави підтримку в кредитуванні

Аграрії України одержать від держави підтримку в кредитуванні

Відбулась онлайн селекторна нарада, організована Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільского господарства. У ній взяли участь представники НБУ, іншх фінансових установ, департаментів агропромислового розвитку облдержадміністрацій, сільгоспвиробників. Запорізьку область представляв директор Департаменту агропромислового розвитку Андрій Поляков, повідомила прес-служба Запорізької ОДА.

Обговорювали напрямки підтримки кредитування в АПК України. Воно здійснюватиметься в трьох напрямках:

- підтримка малого та середнього бізнесу на селі;

- відшкодування кредитів на тваринництво;

- кредитувння на покупку земель сільгосппризначення.

Порядок кредитування і механізм застосування будуть розроблені вже у лютому цього року. На це у Держбюджеті України закладено суму в 4,2 млрд грн, з яких1,2 млрд грн будуть спрямовані на здешевлення кредитів.

Розроблена  програма включає в себе компенсацію відсотків за кредитами для с/г підприємств, з щорічним оборотом до 20 млн грн. Обмежень щодо цільового використання кредитів не планується. Держава компенсуватиме до 1,5 облікової ставки НБУ. Остаточна вартість кредиту для сільгоспвиробника не може перевищувати 5%.

Передбачено у ній компенсацію відсотків за кредитами, залученими на розвиток тваринництва. Пріоритетними є такі напрями як вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво та інші. Сума кредитів не може перевищти 10-15 млн грн.

Крім цього, до програми включено компенсацію відсотків за кредитами, залученими під купівлю земель с/г призначення. Вона буде розповсюджуватися на сільгоспвиробників різних форм господарювання. Сума компенсації відсотків не буде перевищувати 5 млн грн на рік.

кирилівка підтримка апк кредити
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
1 перегляд в червні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати