Депутати Верховної Ради прийняли зміни до Виборчого кодексу України

Депутати Верховної Ради прийняли зміни до Виборчого кодексу України , Виктор Першин

До роботи над кодексом крім нардепів були залучені представники офісу президента, уряду, Центрвиборчкому(ЦВК), а також громадських організацій та міжнародні експерти. Таким чином до зали ВР на розгляд депутатів представили фактично оновлений документ.

Після правок документ скоротили майже вдвічі: з 588 статей залишилося 289. Раніше Кодекс містив три виборчі закони та закони про ЦВК і Державний реєстр виборців (ДРВ).  Тепер дав останні прибрали і вони фунуціонуватимутьяк окремі акти. У новомуналічується чотири книги: загальна частина, вибори президента, вибори народних депутатів і місцеві вибори.

Ключові положення Кодексу про відмову від «мажоритарки» і п’ятивідсотковий прохідний бар’єр до Ради залишилися. Тож наступні парламентські вибори пройдуть за пропорційною системою з відкритими партійними списками у 27 регіонах.Виборці зможуть проголосувати за конкретного кандидата і одночасно за партію, яку він представляє. При цьому попередня редакція передбачала, що перші десять кандидатів у списках гарантовано потрапляють до Ради при,  умові що партія подолає виборчий бар’єр. Саме цей пункт експерти називали загрозливим аналогом «закритих списків». Тепер цю норму прибрали й лишили тільки одне гарантоване прохідне місце – для першого номера партії.

Норма, що викликала найбільше критики, стосувалася новацій відносно служби безпеки України (СБУ). У проекті несподівано з’явилося положення, що ЦВК може скасувати реєстрацію кандидатів за зверненням СБУ за умов причетності кандидата до диверсійні діяльності чи інших державнихзлочинів.

Окремі пропозиції президента були зовсім проігноровані. Так, у новому законопроекті не закріпилит норми щодо захисту виборчих прав людей з інвалідністю. Положення про титрування або переклад жестовою мовою передвиборної агітації в ЗМІ прибрали зовсім.Водночас в новій редакції Кодексу передбачено запровадження електронної подачі документів до ЦВК і ДРВ документів від виборців і кандидатів. Також у ньому відновлюється право участі в місцевих виборах для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та трудових мігрантів, яким надали право змінювати виборчу адресу за спрощеною процедурою.

Місцеві вибори тако повинні проходити за оновленими правилами. Депутатів обласних і міських рад з населенням понад 90 тисяч пропонують обирати за пропорційною системою з відкритими регіональними партійними списками. Вибори депутатів районних, районних у містах, сільських, селищних рад відбуватимуться за мажоритарною системою у багатомандатних округах. Тільки не зрозуміло, чи стосуватимуться нові норми прийдешніх місцевих виборів 2020-го року. Адже нові норми, згідно з кодексом, вступають в дію з дня втрати чинності Закону України «Про місцеві вибори».

бердянськ верховна рада виборчий кодекс зміни
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии